1923 senesinin ekim ayında içinde aile büyüklerimizin de bulunduğu 1400 kişilik Türk kafilesinin mübadele antlaşması neticesinde bugün Yunanistan sınırları içinde olan Midilli Adası’ndan Türkiye’ye gelmesiyle başlayan hikayemizi 1998 yılında siz değerli müşterilerimizle paylaşmaya karar verdik. Mübadele ruhunu ve Türk misafirperverliğini en doğru şekilde yansıtmak için başladığımız bu işte otelimize ailemizin Midilli Adası’ndaki köyünün ismi olan “Kapya” adını verdik.

19 sene bilfiil hizmet verdikten sonra binamızın biraz yıprandığını düşündük.
2017 senesinin Ekim ayında otelimizi yıktık, 10 ay süren hızlı bir çalışma neticesinde Temmuz 2018’de otelimizi şu anki haliyle yeniden hizmete soktuk.

Müşteri memnuniyeti, samimiyet ve temizliğin hep en önde planda olduğu çalışma ilkelerimizle Kapya Cunda bugün hala ilk günkü amatör ruhu ile Bahar Sokak Numara 2’de, Cunda'nın kalbinde siz değerli konuklarımızı yaz kış ağırlamaya devam ediyor…


Neden Kapya Cunda?

Bizi tanıyanlar hikayemizi az çok biliyordur ama kısaca tekrar etmekte fayda var. 1923 senesinin Ekim ayında mübadele antlaşması sonucu içinde ailemizin de bulunduğu 1400 Türk vatandaşı şu an Yunanistan sınırları içinde olan memleketlerinden ayrılarak Türkiye’ye geldi.1998 senesinde bu hikayemizi sizlerle paylaşmaya karar verdiğimizde adlandırmak çok zor olmadı. Mübadele öncesi ailemizin yaşadığı Midilli Adası’nın bir köyü olan Κάπη (Yunanların okuyuşuyla Kapi bizim okuyuşumuzla Kapya) bu hikayenin başladığı yerdi, Cunda ise vardığı yer. Kapya Cunda, Midilli Adası’nın Κάπη köyünde başlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cunda Adası’na varan hikayemizi açıklıyordu.

Logomuz ise gördüğünüz üzere bir “Kapı Tokmağı”. Dışarıdan gelen herkese, her saat kapımızın açık olduğunu ve Cunda’da da bir evleri olduğunu hatırlatmak için… Evlerinden ayrılıp denizin karşı kıyısına geçmiş bir ailenin çocukları olan bizler de dışarıdan gelen herkesle evimizi paylaşmayı kendimize meslek edindik. Adamıza, otelimize gelen kimse kendini yabancı hissetmesin diye 1998’den beri Kapya Cunda sizlerle…